2 marca 2024

Osoby aktywnie uprawiające sport doskonale wiedzą, jak istotne jest zjedzenie właściwego posiłku przed treningiem. Część z tych osób zapomina, że nie mniej ważny jest prawidłowy posiłek po zakończonym treningu.
Nawadniamy organizm
Woda nie jest pokarmem, ale po treningu nie można zapomnieć, że organizm musi zostać nawodniony. Po ćwiczeniach trzeba koniecznie uzupełnić utracone płyny i elektrolity. Może to być zwykła woda lub izotoniczne napoje dedykowane sportowcom.
Odpowiednie jedzenie
Intensywne ćwiczenia fizyczne powodują, że organizm wykorzystuje zgromadzony glikogen. Utracony glikogen musi zostać uzupełniony. Dlatego po treningu trzeba sięgnąć po soki owocowe lub świeże owoce. Po produkty te należy sięgnąć najpóźniej po dwóch godzinach od zakończenia treningu. Im później po nie sięgniemy, tym organizmowi będzie trudniej odbudować zapasy glikogenu. Zahamowanie procesu odbudowy zapasów glikogenu zatrzyma proces przyrostu masy mięśniowej. Zapasy glikogenu pomoże odbudować także białko. Należy zachować stosunek węglowodanów do białek 4:

Copyright © All rights reserved. | Newsphere by AF themes.