14 lipca 2024

Jak dbać o biust podczas ćwiczeń?

Chociaż sport to zdrowie, a ćwiczenia modelują ciało i sprawiają, że staje się smuklejsze i mocniejsze, wysiłek fizyczny może negatywnie wpłynąć na piersi. Bieg czy podskoki sprawiają bowiem, że biust porusza się w górę i w dół, naciągając skórę. Często po schudnięciu sporej liczby kilogramów nie prezentuje się on zadowalająco – skóra wisi, pojawiają się rozstępy i przebarwienia. Wiotkość można jednak zminimalizować, stosując się do kilku rad za każdym razem.
Po pierwsze, bardzo ważny jest sportowy stanik, który utrzyma biust na swoim miejscu. Musi on być idealnie dobrany, przylegający pod biustem, ale nie uciskający piersi. Tylko wtedy spełni swoją rolę i ułatwi zachowanie skóry w dobrej formie. Wszystkie ćwiczenia powinny odbywać się w tym biustonoszu, by zminimalizować ryzyko zwiotczenia skóry.
Po drugie, istotna jest pielęgnacja po ćwiczeniach. Warto wmasowywać w biust olejki lub balsamy, które nawilżą skórę i zachowają jej elastyczność. Także masaż sprawi, że skóra będzie sprężysta, a piersi uniesione.

Copyright © All rights reserved. | Newsphere by AF themes.