14 lipca 2024

Oryginalne ćwiczenia dla każdego, polecamy.

Schudnąć po porodzie
Ciąża powoduje przyrost na wadze. Poród to wielki dzień. Przemieszanie się bólu i radości. Ale po porodzie nasze samopoczucie wraca do normy. Dobrze by było, gdyby wróciły również kilogramy.
Utrata wagi po porodzie – coś, co spędza sen z oczu niejednej pani. I chociaż nie jest to proste, mamy dobrą wiadomość – zdaniem niektórych naukowców to właśnie teraz nasze ciało jest do tego najlepiej przygotowane. Przede wszystkim Twój organizm będzie pracować inaczej. Nie potrzebne mu już substancje zapasowe mające na celu podtrzymanie ciąży. Warto zacząć ćwiczyć i zastosować odpowiednią dietę, ale z umiarem.
Warto zacząć ćwiczyć, ale ostrożnie. Pierwsze tygodnie to na pewno nie czas na ostrą gimnastykę. Ćwiczenia należy zacząć powoli. Najlepiej jeśli to będą ćwiczenia rozciągające. Warto również ćwiczyć mięśnie kegla. A poza tym warto chodzić na spacery i jeździć na rowerze.
Jeśli chodzi o jedzenie – należy jest z umiarem. Restrykcyjna dieta nie jest wskazana. Wskazane jest częste spożywanie pokarmów gotowanych na parze. Dzienne zapotrzebowanie na kalorie to 2200 kcal.

Copyright © All rights reserved. | Newsphere by AF themes.